ANKARA DA DÜĞÜN FOTOĞRAFI NEREDE ÇEKİLİR 1. Fotoğrafı

ANKARA DA DÜĞÜN FOTOĞRAFI NEREDE ÇEKİLİR

Ankara da düğün fotoğrafı çektirmek istiyorsunuz ve nerede fotoğraf çekimi yapacağınıza karar veremediniz değil mi? Üzülmeyin! Ankara da düğün fotoğrafı çektirmek için bir sürü seçeneğe sahipsiniz üstelik bu fotoğraf çekim mekânlarının birçoğu ücretsiz. Ücretli olan yerlerin dönem dönem ücretleri değişiklik gösterebilmekte.  

Şimdi gelin hep birlikte bu mekânlara göz atalım.

 • Eymir Gölü
 • Altınköy
 • Yeşil Vadi
 • Botanik Park
 • 50. Yıl Parkı
 • Mühye Köyü
 • Kafes
 • Altınköy - Asma Köprü 
 • Tuz Gölü
 • ODTÜ
 • Mogan Gölü
 • Seğmenler Parkı
 • Altın Köşk
 • Başkent Binicilik Kulubü

 

1- Eymir Gölü Düğün Fotoğrafları

Ankara düğün fotoğrafı nerede çekilir diye soruyorsanız bu sorunuzun ilk şıkkını Eymir Gölü cevaplıyor. Eymir Gölü Ankara’nın Çankaya ilçesinde etrafı tepeler ile çevrili yemyeşil bir göl.

Gölün etrafındaki ağaçlı yollar ve gün batımı birleştiğinde harika fotoğraf kareleri elde edebilirsiniz. Bence düğün fotoğrafı çekmek için Eymir Gölünü seçerseniz vaktinizin büyük kısmını göl kenarına ayırın asla pişman olmayacaksınız.

 

2- Altınköy Düğün Fotoğrafları

Yel değirmenleri size masalsı düğün fotoğrafları kareleri vadediyor. Altınköy’ de bulunan ve tam tepeye konumlandırılmış yel değirmenleri fotoğraflarınızda mükemmel arka planlar oluşturuyor.

Eğer vintage tonlardan hoşlanıyorsanız yel değirmeni önünde yer alan buğday tarları sarı rengin müthiş tonları ile sizi sarıp sarmalıyor. Sakın çekinmeyin! Tarlalara girip birbirinden güzel pozlar ile bu anınızı ölümsüzleştirin.

3- Yeşil Vadi Düğün Fotoğrafları

Hacettepe Üniversitesi kampüsü içinde bulunan Yeşil Vadi, fotoğraf çekmek için aradığınız herşeyi size sunan mekânlardan. İçerisinde göletler ve ormanları bulunan bu mekânda doğa ile iç içe birbirinden güzel düğün fotoğrafları çektirebilirsiniz.

        Ama orası kampüsün içinde biz nasıl girebiliriz dediğinizi duyar gibiyim. Merak etmeyin düğün fotoğrafı çektirmek isteyen çiftlere izin veriliyor.

4- Botanik Park Düğün Fotoğrafları

Şehir merkezinden fazla uzaklaşmadan düğün fotoğrafı çektirmek istiyorsanız Botanik Park tam aradığınız nokta. Şehrin merkezinde ağaçlar ile dolu bu yeşil alan hem nefes almanızı hem de harika düğün fotoğraflarına sahip olmanızı sağlıyor.

Yaz aylarında yeşilin tonlarını görürken sonbahar düğünlerinde ise sararan yapraklar ve sephia tonlar fotoğraflarınızı süslüyor. Ankara düğün fotoğrafları için bu mekânı göz ardı etmeyin derim.

5- 50. Yıl Parkı Düğün Fotoğrafları

Ankara’nın terasında arkanıza alarak panoramik şehir manzarası eşliğinde düğün fotoğrafı çektirebilirsiniz.

Şehir manzarası haricinde parkta bulunan içi balıklar ile dolu gölet, lunapark, köprüler ve ormanı ile hem neşeli bir gün hem de harika bir çekim vadediyor.

 

6- Mühye Köyü Düğün Fotoğrafları

Sıradan düğün fotoğraflarından sıkıldınız mı? Mühye Köyü tam size göre. Çankaya da bulunan Mühye Köyü dağlar, ırmaklar ve hayvanlar ile size tam bir köy havası sunuyor. Fotoğraflarınıza otantik bir hava katmak isterseniz Ankara düğün fotoğrafları için Mühye Köyünü seçebilirsiniz.

7- Kafes Düğün Fotoğrafları

Botanik park içinde bulunan bu eski çiçek serası kırık camları ve pas tutmuş çerçeveleri ile siz yeni bir dünyaya doğru yelken açarken arka fon da size eskinin ihtişamını sunarak harika bir fon oluşturuyor. Behzat Ç. Dizisini izleyenler bu mekâna aşina olacaktır.

Ankara da gizli kalmış bu mekânı düğün fotoğraflarınızda kullanmak isterseniz sizin için farklı bir tercih olabilir.

8- Altınköy Düğün Fotoğrafları – Asma Köprü Düğün Fotoğrafları

Ankara düğün fotoğrafları konusunda oldukça popüler olan bir diğer mekân asma köprüsü ile meşhur olan Altınköy.

150 metre uzunluğa 30 metre yüksekliğe sahip olan bu asma köprü gelin ve damatların sıkça tercih ettiği düğün fotoğrafı çekim mekânlarından birisi.

9- Tuz Gölü Düğün Fotoğrafları

Ankara ya 1 saatlik mesafede bulunan Şereflikoçhisar Tuz Gölü farklı düğün fotoğrafları isteyen çiftler için uygun bir dış çekim mekânı. Beyazın ufuk çizgisi ile buluşup sonsuzluğa uzanan bir çizgi oluşturduğu tuz gölü uçsuz bucaksız beyazlığı ile sizi sarıp sarmalıyot.

Gün batımına doğru ortaya çıkan gölgeler ve persfektif oyunları ile birbirinden farklı kareler elde etme şansınız var.

10- ODTÜ Düğün Fotoğrafları

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eymir gölüne çok yakın bir konumda. Universite çok geniş bir ormanlık alana sahip ve ağaçlar ile bezeli yolları mevcut. Ankara da düğün fotoğrafı çektirmek için en ideal dış mekân çekim yerlerinden birisi.

Fakat buraya gitmeden önce bilmeniz gereken  bir huşu var! Eğer ODTÜ de düğün fotoğrafı çektirmek istiyorsanız universite yönetimine düğün fotoğrafı çektirmek istediğinizi belirten bir dilekçe yazmanız gerekiyor. Dilekçeniz onaylandığı takdirde sizler de düğün fotoğraflarınız için bu harika mekânı kullanabilirsiniz.

11- Mogan Gölü Düğün Fotoğrafları

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bulunan Mogan gölü Ankaralı gelin ve damatların en çok tercih ettiği dış mekân fotoğraf çekim alanlarından birisi. Bu tercihin ilk sırasında harika göl manzarası ve mogan parkının oluşturduğu harika manzara ve mekânın kullanım ücreti olmaması en büyük etkenler.

Günün her saatinde etkin olarak faydalanabileceğiniz bu dış çekim mekânı, hem Ankara merkezden çok uzaklaşmadan düğün fotoğraflarınızı çektirmenizi sağlıyor hem de size keyifli bir fotoğraf çekimi sunuyor.

 

12- Seğmenler Parkı Düğün Fotoğrafları

Ankara’nın birçok yerinde eşsiz güzellikleri ile düğün fotoğrafları çekilmekte. Ama bunlardan birisi var ki harika peyzajı ve göletleri ile gelin ve damatların düğün fotoğrafı çektirmek için tercih ettikleri mükemmel dış çekim mekânı olan Seğmenler Parkı.

Çankaya’ da bulunan park, her mevsim düğün fotoğrafları çektirmek isteyen çiftlere harika manzaralar sunuyor. Bilhassa sonbahar da sarı rengin hâkim olduğu park harika araka fonlar oluşturarak siz mükemmel anılar biriktirmenizi sağlıyor.

13- Anıtkabir Düğün Fotoğrafları

Ankara’nın en önemli simgesi tartışmasız Anıtkabir’dir. Sadece manevi değeri olarak değil mimari yapısı ile de ön plana çıkan bu abide gelin ve damatların sıkça ziyaret ettiği Ankara düğün fotoğrafı çekim mekânlarından.

Müze kısmında fotoğraf çektirmek yasak ama dışarıda dilediğiniz gibi düğün fotoğraflarınızı çektirebilirsiniz.

14- Altın Köşke Düğün Fotoğrafları

Yazımda hep dış çekim mekânlarından bahsettim. Peki ya iç çekim mekânları? Altın köşk bu ihtiyacınıza cevap veren bir mekân. Bilkent bölgesinde yer alan Altın Köşk adından da anlaşılacağı üzere ihtişamlı köşk manzarası ile fotoğraf çektirmek isteyen gelin ve damatları bekliyor.

Osmanlı mimarisi, altın varakları ve harika yapısı ile çiftleri kendisine çeken bir mekân.

Altın Köşk te çekim yapmak 250 tl ücrete taabi. Mekân ile konuşup belki ufak bir indirim kapabilirsiniz.

15- Başkent Binicilik Kulübü Düğün Fotoğrafları

Atlar kültürümüzde çok önemli bir yere sahiptir. Tarihin ilk çağlarında beri atalarımız bu asil hayvanlar üzerinde kıtalar aşmış oları bir hayvan bir araç değil bir arkadaş olarak görmüştür.

Düğün fotoğraflarınızı sıradanlıktan kurtaracak ve düğün albümünüze renk katacak bir fikir ister misiniz? Başkent binicilik kulübü bu isteğinizi karşılamak için can atıyor.

Başkent Binicilik Kulübü’nde atlar ile düğün fotoğrafı çekimi yapmak için 320 TL, sadece mekânı kullanmak için 250 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Dönem dönem ve yoğunluğa bağlı olarak çiftlere kolaylıklar sağlanmakta.

 

Bu yazımda Ankara da nerelerde düğün fotoğrafları çektirebilirim ki sorunuza yanıt vermeye çalıştım. Birbirinden güzel bu mekânlar da sizler de düğün, nişan, kına ve söz fotoğraflarınızı çektirebilir, anılarınızı sonsuza kadar saklanacak hale getirebilirsiniz.

Unutmayın yaşlandığınız da çeyizinize aldığınız kahve makinası değil fotoğraflarınız ve anılarınız kalacak!

Sizler de harika fotoğraflar sahibi olmak istiyorsanız Ankara düğün fotoğrafçısı ile  iletişime geçmeye çekinmeyin!

 

 

               

whatsapp