BEYKOZ DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISI DIŞ ÇEKİM MEKANLARI 1. Fotoğrafı

BEYKOZ DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISI DIŞ ÇEKİM MEKANLARI

İstanbul’un en güzel en yeşil semtlerinden birisidir Beykoz. Eşsiz doğası, denizi, yeşili, koruları ve plajları  ile İstanbul içinde olup da sanki İstanbul dışındaymış gibi bir hava verir size. Arka fonda Beykoz olan bir fotoğrafsa söz konusu olan nerede çektirdiğinizi soran çok olur.

İstanbul da düğün fotoğrafı çektirilebilecek en güzel ilçe olan Beykoz birbirinden güzel dış çekim mekanlarını barındırır. Şimdiden “Beykoz’da düğün fotoğrafı nerede çekilir ?” dediğinizi duyar gibiyim. Gelin hep birlikte Beykoz düğün fotoğrafçısı ile Beykoz da nereler de düğün fotoğrafı çekilir beraber inceleyelim.

Beykoz düğün fotoğrafı mekanları

  • Beykoz korusu
  • Beykoz kundura fabrikası
  • Hidiv kasrı
  • Küçüksu kasrı
  • Beykoz çayırı
  • Boğaz hattı
  • Riva
  • Poyraz köy

 

BEYKOZ KORUSU

 

Beykoz merkez de bulunan koruluk alan oldukça geniş bir alan üzerine kuruludur. Abraham Paşa korusu olarak da bilinene bu koru bahar aylarında açan çiçekler ve çift sıra dizili çınar ağaçları ile doğal bir set gibidir. Eğer çekimleriniz sonbahar a denk geldiyse üzülmeyin bu sefer de doğa size sarı tonlarının her çeşidini sunacaktır. Koru içerisinde bir adet yapay şelale ve havuz bulunmaktadır. Yine koru da bulunan restorantların bahçelerinde çekim yapabilirsiniz. Beykoz korusunda dış çekim yapmak için herhangi bir izin almanıza ve ücret ödemenize gerek yok. Eğer biraz şanslıysanız çekim yaparken birbirini kovalayan sincapları da görebilirsiniz.

 

BEYKOZ KUNDURA FABRİKASI

 

Osmanlı zamanında kurulan ve daha sonra genç cumhuriyetimizin en önemli kurumlarında ve üretim tesislerinden olan Sümerbank Deri Kundura ve Kumaş fabrikası gelişen teknoloji ye yenik düşerek işlevini yitirmiş ve atıl bir hal almıştır. Kapatılan fabrika ilerliyen yıllar da dizi ve film setleri için bir plato haline gelmiştir. Fabrika içerisinde kendinizi zamanda yolculuk yaparken bulabilirsiniz. Bir anda Osmanlı dan kalma bir sokakta dolaşırken aniden 80 ler Türkiyesine geçiş yapabilirsiniz. Birbirinden farklı temalar bulunduran Beykoz kundura fabrikasında çekim yapmak ise ücrete tabi. Beykoz kundura fabrikasında 3 saat düğün çekimi yapabilmek için 2 bin TL ödemeniz gerekiyor.

 

HİDİV KASRI

 

Osmanlı dönemindne günümüze ulaşan bu nadide konak Mısır Hidivinin başkent İstanbula geldiğinde konaklaması için yapılmıştır. Günümüzde Beykoz belediyesi bünyesinde restoran olarak hizmet veren bu saray düğün fotoğrafı çekilmek isteyen çiftlerimize kapılarını açıyor. Lokasyon olarak Kavacıkmahallesinde bulunana ve İstanbul boğazını tepeden gören bu mekanda düğün fotoğrafı çektirmenin bedeli ise 1500 TL+KDV.

KÜÇÜKSU KASRI

Osmanlı döneminde boğaza serpiştirilen nadide saraylardan olan Küçüksu Kasrı boğaza sıfır konumu ve eşsiz manzarası ile sizleri kendisine hayran bırakacak. Uzun süredir tadilatta olan kasır hala açılmış değil fakat bahçesinde ve iskelesinde düğün fotoğrafları çekilebilirsiniz. Ayrıca milli saraylar a bağlı bulunan bir kafeterya ya da sahip. Hem fotoğraflarınızı çekilip hem de yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

BEYKOZ ÇAYIRI

Beykoz Ortaçeşme mahallesinde bulunan bu alan düğün fotoğrafı çektirmek isteyen çiftlere alternatif bir mekan oluşturuyor. Çınarlı yolu ve yeşil alanı ile farklı kareler isteyen çiftler için renkli bir mekan. Beykoz çayırında düğün fotoğrafı çektirmek için herhangi bir izin ve ücret gerekmiyor.

BOĞAZ HATTI

Beykoz’un en özel alanlarından olan boğaz hattı diziler de ve filmlerde gördüğünüz arka fon ile size birbirinden güzel kareler sunuyor. Mavinin ve yeşilin her tonunun buluştuğu Beykoz da Çubuklu sahili, Paşabahçe sahili ve Beykoz sahili ile sizleri bekliyor.

RİVA

Beykoz’un Karadeniz e açılan kapısı olan Riva barındırdığı kale, dere, sazlıklar ve plajları ile tam bir düğün fotoğrafı mekanı. Üstelik ücretsiz ! Özel araç ile ulaşımı oldukça basit olan bu belde sizlere birbirinden harika ve doğal fotoğraf kareleri vadediyor.

 

POYRAZ KÖY

Beykoz da bulunan bu ufak ve şirin balıkçı kasabası sanki tarih akarken donup kalmış gibi sizi bekliyor. Limanında bulunan renkli balıkçı tekneleri ve plajı ile size sahilde eğlenceli anlar yaşatırken Poyraz köy e ulaşmak için kullandığınız iki tarafı orman olan yol da alternatif bir çekim mekanı olarak önünüzde duruyor.

Beykoz da düğün fotoğrafı çekilecek yerleri sizlerle paylaştım. Düğün fotoğrafları kadar tabiki düğün fotoğrafçınız da önemli. Beykoz da en iyi düğün fotoğrafını kim çeker ? Tabi ki Beykoz düğün fotoğrafçısı. Düğün fotoğraflarınız için sizler de http://www.abdullahelmas.com i tercih edebilirsizin.

whatsapp