EN İYİ DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISI NASIL SEÇİLİR 1. Fotoğrafı

EN İYİ DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISI NASIL SEÇİLİR

Düğün nişan ve kına fotoğrafı çektireceğimiz zaman hepimiz kendimize şu soruyu sorarız “en iyi düğün fotoğrafçısı kim?” çünkü insan en güzelini en iyisini ve en mükemmelini ister. Sizlerde en mutlu gününüzün harika bir şekilde fotoğraflanması için iyi bir fotoğrafçı arıyorsunuz değil mi ? hadi gelin hep beraber iyi bir fotoğrafçıda olması gereken özellikleri listeleyelim.

                En iyi düğün fotoğrafçısı özelliklerini listeleyecek olursak

  • Ekipman seçimi
  • Fotoğraf makinası ve ışık kullanımı
  • Dış mekan seçimi
  • Düğün fotoğrafı pozu bilgisi
  • Esnek çalışma saatleri
  • Stres yönetimi
  • Neşeli ve işini sevmesi

 

Aslında bu listeyi daha da uzatabiliriz. Düğün günü ister inanın ister inanmayın hayatınız da yaşayabileceğiniz en stresli günü olacaktır. Zaman yönetimi o gün çok önemlidir. Her şey önceden planlanmış olmalı ve aksilik olmamalıdır. Eğer baştan savma iş yapan bir düğün fotoğrafçısı ile çalışıyorsanız işiniz gerçekten çok zor demektir. Zamanında gelmeyen ve programınızı aksatacak bir olay sizi baya sıkıntıya düşürecektir. İste bu nokta da yukarıda sıraladığımız özellikler devreye girerek sizin bütün sorununuzu çözebilir.

İyi bir düğün fotoğrafçısı stres yönetimi ile gelin ve damadın üzerinden düğün günü stresini alarak gülen mutlu kareler yakalayabilmelidir. Fotoğrafçınızın neşeli olması enerjisinin size de geçmesini sağlayacaktır. İnanın bana! Yapmış olduğum birçok dış çekimde gelinlerin düğün günü stresini yüzlerinde görebiliyorum ve onları rahatlatmak için elimden geleni yapıyorum. O gün beni bir fotoğrafçı olarak değil de bir abi bir kardeş olarak görmelerini sağlamak hem benim hem gelin ve damadın işini kolaylaştırıyor.

Fotoğrafçı da aradığımız özellikleri bulduktan sonra seçilecek harika bir dış mekân da yapılan fotoğraf çekimi ile hem çiftler mutluluğa evet diyecekleri günü ömür boyu hatırlıyorlar hem de biz düğün fotoğrafçıları işimizi hakkıyla yapmış olmanın verdiği gururla mutlu oluyoruz.

Umarım yazımda sizlere faydalı olabilmiş ve en iyi düğün fotoğrafçısını seçmenizde size faydam dokunur. Mutluluk hep yanınızda olsun.

whatsapp