İSTANBULDA DÜĞÜN FOTOĞRAFI ÇEKİLECEK EN GÜZEL YERLER NERESİ ? 1. Fotoğrafı

İSTANBULDA DÜĞÜN FOTOĞRAFI ÇEKİLECEK EN GÜZEL YERLER NERESİ ?

 

İstanbul 2 kıtanın birleştiği, her sokağının buram buram tarih koktuğu, hem yeşili hem mavisi ile asırlardır insanlığın göz bebeği olmuş bir şehir. Tarih boyunca pek çok çiftin mutluluğuna tanıklık eden bu kadim şehir bizlere harika manzaralar sunmaya asırlardır devam ediyor. Her köşesinde ayrı bir güzellik olan bu şehir de evlenecek olan çiftler gerçekten çok şanslı. Kış ayları için ayrı yaz ayları için ayrı doğal dış çekim alanları ile dolu olan bu şehir bizlere pek çok seçenek sunuyor.

İstanbul da düğün fotoğrafı, nişan fotoğrafı çektirecek olan çiftlerin en tatlı telaşlarından birisi fotoğraflarının nere de çekileceği kendilerine “İstanbul da düğün fotoğrafı çekilecek yerler” veya “İstanbul’da düğün fotoğrafı çekilecek kapalı mekanlar” nerelerde diye bir çok soru sorabilirler. Gelin bu sorulara beraber yanıt bulalım.

Bu kadim şehir her şart altında size harika düğün fotoğrafı çekilecel yerler sunuyor. İster hava kapalı olsun ister günlük güneşlik. Siz hiç korkmayın İstanbul sizin yanınızda !

Bu iki yakalı şehri bizler de fotoğraf çekimleri mekanları olarak gelin ikiye ayıralım.

 

Avrupa Yakası Düğün Fotoğrafı Mekanları

 • Ihlamur Kasrı
 • Atatürk Arboretumu
 • Rahmi Koç Müzesi
 • Kibrithane
 • Yıldız Parkı
 • Belgrad Ormanı
 • Galata Kulesi

 

IHLAMUR KASRI

Eğer Avrupa yakasında iseniz Beşiktaş ve Nişantaşı arasında kalan harika bir köşk sizleri bekliyor. Ihlamur kasrı Avrupa yakasında düğün fotoğrafı çekmek için en güzel mekanlardan birisi. Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılan köşk tüm heybeti ve ihtişamı ile ayakta ve sizleri bekliyor. Ihlamur kasrında fotoğraf çektirme ücreti 500 TL. TBMM milli sarayların belirttiği banka hesabına bu ücreti önceden yatırmanız  daha sonra da Dolmabahçe sarayında taahhütname imzalatmanız gerekiyor. Biraz zorlayıcı bir süreç ama kasrın büyüsü size yetecektir. Ayrıca belirtmek te fayda var düğün fotoğrafı çekimleri için sadece dış cephe ve bahçe kullanılabiliyor. Kasrın içinde fotoğraf çekmek yasak.

 

ATATÜRK ARBORETUMU

Atatürük Arboretumu Nerede? Der dediğinizi duyar gibiyim. İstanbul un içinde saklı kalmış olan bu harika mekan Sarıyer ilçesinde ve İstanbul Üniversitesi’nin Orman Fakültesi İçerisinde yer alıyor. Doğaya aşık olan çiftler için harika bir mekan.

Arboretum çok büyük bir alan üzerine kurulu. Çeşitli ağaçlar ve bitkilerle bezeli bu mekan küçük göletleri, kuğuları ve ağaçlı yolları ile adete masalsı bir mekan.

Atatürk Arboretumu çekim ücretleri ne kadar: bu mekanda da dış çekim yapmak ücrete tabi. Atatürk Arboretumu düğün çekim ücreti 472 TL. Gelin ve damat dahil 6 kişilik bir ekip ile ücrete dahil içeri girebilirsiniz.

 

RAHMİ KOÇ MÜZESİ

Rahmi koç müzesi nerede diye merak ediyorsanız hemen cevaplayayım. Rahmi koç müzesi Hasköy sahilinde bulunuyor. Ulaşım oldukça kolay. Müze içerisinde birbirinden ilginç ve renkli objeler barındırıyor. Antika arabalar, eski lokomotifler, Moda tranvayı ve daha neler neler.

Kapalı ve Yağmurlu havalarda dış çekim yaptırmak isteyen çiftlerin uğrak noktası olan müze güneşli günlerde de harika kareler sunmakta. Fotoğraf çekimleri için gelin-damat-fotoğrafçı ve iki kişinin daha içeri girilmesine izin veriliyor. Rahmi koç müzesinde gelin damat fotoğraf çekim ücreti ise 550 TL.

 

KİBRİTHANE

Bu mekanı daha önce duymadınız mı ? kibrithane nerede ? kibrithane İstanbul’un nispeten uzak bir köşesi olan Küçükçekmece de yer alıyor.

19. yy da kurulan ve 1900 lü yılların sonuna kadar fabrika olarak kullanılan bu mekan şimdiler de tarihi dokuya hayran gelin ve damatların uğrak fotoğraf mekanı. Kibrithane İstanbul da düğün fotoğrafı çekilecek en güzel yerlerden biri olmasına rağmen kendisini korumuz ve çok fazla keşfedilmemiş bir mekan.

Eskiden ücretsiz çekim yapılabilirken son yıllarda fabrika arazisi el değiştirmiş ve yeni sahipleri tarafından restore edilerek 2 saat için 250 TL karşılığında sizlere tahsil edilebilir.

 

YILDIZ PARKI

İstanbulun göbeğinde hayatta kalmayı başarabilmiş sayılı yeşil mekanlar birisi Yıldız parkı. Park içerinde Çadır, Kaskat ve Malta olmak üzere pek çok köşk var. Bu Köşklerin oluşturacağı arka planlar ile harika düğün fotoğraflarına sahip olmanız kaçınılmaz.

Sizlere güzel bir haberim var. Yıldız parkında fotoğraf çekinmek için her hangi bir ücret ödemenize gerek yok. Eğer köşklerin içinde çekim yapmak isterseniz Beltur dan izin almanız gerekiyor.

 

BELGRAD ORMANI

İstanbulun Sarıyer ilçesinde yer alan Belgrad ormanları doğa ile iç içe olmak isteyen çiftlerimizin uğrak dış çekim mekanlarından. Devasa ağaçlar arasında fotoğraf çekinmek isteyen çiftler için harika bir mekan.

Bahar mevsimlerinde yeşil sonbahar ve kış aylarında ise sarı tonların hakim olduğu bu harika mekan özellikle dökülen yapraklar ile harika manzaralar oluşturmakta.

Belgrad ormanında da fotoğraf çekimi ücrete tabi. 125 TL karşılığında ormanda sizler de fotoğraf çektirebilirsiniz.

 

GALATA KULESİ

528 Senesinden beri ayakta duran Galata kulesini nerede diye sorsanız herkes gösterir. İstanbulun kalbi Beyoğlu nun hemen altında bulunana bu ihtişamlı yapı arka fona geçerek size harika düğün ve nişan fotoğrafları sunuyor.

Düğün fotoğrafı çekmek için kulenin içine girmenize gerek yok. İstanbul un en kalabalık mekanlarından birisi olduğu için sabah erken saatler de gitmekte fayda var yoksa hayal ettiğiniz kareleri kalabalık yüzünden kaçırabilirisiniz.

 

Anadolu Yakası Düğün Fotoğrafı Mekanları

 • Beykoz Kundura Fabrikası
 • Hidiv Kasrı
 • Adile Sultan Kasrı
 • Haydarpaşa Garı
 • Fenerbahçe Parkı
 • Kuzguncuk
 • Boğaz Hattı
 • Şile

 

BEYKOZ KUNDURA FABRİKASI

Beykoz Kundura Fabrikası nerede: Beykoz ilçesinin Yalıköy mahallesinde sahilde yer alan deri kundura fabrikası 1999 yılına kadar üretim faaliyetlerine devam eden bir fabrikaydı. Fabrikanın kapanması ile mekan uzun süre atıl kaldıktan sonra film platosu haline getirilmiştir.

Film ve dizi çekimleri için tasrlanmış eski evlerden oluşan sokaklar ve bir çok konsept ile mekan çok fazla çeşitlilik sunmakta.

Beykoz kundura farikasında 3 saat çekim yapmak için ödemeniz gereken ücret ise 2 bin TL.

 

ADİLE SULTAN KASRI

Adile sultan kasrı Üskudar da boğaza sıfır bir konumda bulunuyor. İstanbul Anadolu yakasında düğün fotoğrafı çekilebilecek en uyğun mekanlardan birisi olan kasır harika salonları,pencereleri ve balkonları ile sizlere mükemmel bir seçenek oluşturuyor.

Adile sultan kasrında çekim ücreti ne kadar ? bura da fotoğraf çektirmek isteyenler için fotoğraf çekim ücreti 500 TL.

 

HİDİV KASRI

Hidiv kasrı Kavacık da yer alıyor. Boğazı tepeden gören hakim bir nokta üzerinde kurulu olan kasır kocaman bir koruluk alana bir adet şelaleye ve harika bir iç mekana sahip.

Harika mimarisi, boğaz manzarası ve yemyeşil korusu ile düğün fotoğrafı çekimi için Anadolu yakasında ki en favori mekanlardan olan Hidiv kasrınde fotoğraf çekim ücreti 1500 TL+KDV.

 

HAYDARPAŞA GARI

Haydarpaşa Garı Kadıköy de denize sıfır bir konumda bulunuyor. Tren rayları, vagonlar ve heybetli yapısı ile gar gelin damat fotoğraf çekimleri için eşsiz bir mekan. Bir süredir tadilatta olan mekan için gitmeden önce TCDD den bilgi alın.

 

FENERBAHÇE PARKI

Marmara ya doğru geniş kocaman bir manzara ve farklı farklı ağaçlar ve heykeller ile dolu muhteşem bir par. Evet doğru tahmin ettiniz Fenerbahçe Parkındayız. Anadolu yakasında gelin ve damatların en uğrak mekanlarından olan Fenerbahçe parkı sizler içinde bir tercih olabilir.

Fenerbahçe parkında gelin damat ve nişan fotoğraf çekimi yapmak için hiçbir ücret ödemenize gerek yok.

 

KUZGUNCUK

Kendinizi eski İstanbul sokaklarında hissetmek için bir mekan arasaydınız sizleri doğruca Kuzguncuk a yönlendirirdim. Yılların gelip geçerken hiç uğramadığı bu semt Osmanlı zamanındaki halinden hiçbir şey kaybetmemiş durumda.

 

İSTANBUL BOĞAZI

Zamana inat akıp giden masmavi suları, gerdanlık gibi köprüleri ve iki yakaya saçılmış inci gibi yalıları ile Boğaziçi tam bir doğal dış çekim seti adeta. Diziler de ve filmlerde ekranlar da yer alan boğaz neden sizin de düğün fotoğraflarınızda arka plan oluşturmasın ki? İstanbul’un en güzel kısmı olan boğaz ücretsiz bir alternatif olarak karşınızda duruyor.

 

ŞİLE

İstanbulun karadeniz kıyısında yer alan ilçesi Şile. Merkez e uzaklığı ortalama 100 km olan bu sahil kasabası kumsalları kayalıkları ve ormanlık alanları ile adeta doğal bir set. Saklı Göl  de göl kenarı ve yeşillikler ile, sahil de kumsalda trash day yaparak günü bitirebilirsiniz.

whatsapp